בכל בית יש חללים שונים, ציבוריים ופרטיים, המשמשים את בני הבית, האורחים והמבקרים. אחד החדרים הפופולריים ביותר, אם לא הפופולרי שבהם הוא כמובן המטבח.

אם גם בביתכם המטבח מהווה מקום מרכזי אז כנראה שאתם לא לבד מאחר וכל בן בית עובר ומבלה במטבח מספר פעמים ביום. בבתים רבים המטבח הוא גם מקום התכנסות ואף נהוג לארח בו אירוח לא רשמי ואינטימי. אך זה טבעי שבמקרים רבים פינת האוכל היא המשכו הטבעי של המטבח, ולכן יש צורך לעצבה בהתאמה אליו.

לקביעת פגישות ייעוץ, התקשרו  עכשיו 09-7968084
או השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם

צור קשר

פינות ישיבה במטבח

בכל מטבח מנסים מרבית המעצבים לשמור על המשולש החשוב ששלושת קודקודיו הנם:

  1. המקרר
  2. גז הבישול
  3. הכיור והשיש

במשולש זה מתבצעת עיקר עבודת הבישול והכוונה היא לאפשר למכיני האוכל מקסימום נוחות בעת שהם מכינים את המאכלים המורכבים או אפילו הפשוטים.
במטבחים רבים ישנם מקומות ישיבה מצומצמים אשר משמשים לארוחות קלות כמו ארוחת הבוקר הקלה טרם יציאה מהבית, קפה של אחרי הצהריים, ארוחת ערב בהרכב אינטימי וכן הלאה. כך, ניתן למצוא דלפקים שלידם כיסאות ישיבה גבוהים, או שולחנות עם כיסאות תואמים וכיוצא בזה. מטבח כזה יהיה גדול דיו לאכלס את כל האלמנטים הללו אבל רבים ירצו לתחום אותו ולהפרידו מהסלון ומחללים אחרים בבית.

פינות אוכל מותאמות למטבח

מעצבים ובעלי בתים רבים מבקשים דווקא שמקומות הישיבה יהיו גדולים דיים כדי לקיים בהם ארוחות מרובות משתתפים, ולכן במקרה זה תכנון החלל נעשה במשותף עם המטבח – כך, ייווצר רצף יפה של מטבח מרשים עם פינת אוכל מעוצבת ומתאימה מבחינת קו העיצוב.

כיום ניתן למצוא מגוון עיצובים של מטבחים כפריים, קלאסיים או אחרים בסגנון מודרני חדיש, שחור-לבן, מטבח פורניר-בוק וכו' כאשר לצדן פינות אוכל מעוצבות אישית שמשלימות מראה הומוגני. מעצבים רבים מכניסים אלמנטים שונים למטבחים המעוצבים ומשתמשים בחומרים דוגמת עץ לסוגיו, זכוכית, מתכת, אבן ועוד. שילוב של ארונות, שיש, כיורים, קרמיקות, חרסינות, מכשירי חשמל וריצוף בצורה מושכלת יכול להוביל למטבח בעל מראה מושלם.

השילוב האידאלי והמושלם

פינת האוכל אמורה להתאים למטבח, להיות אלגנטית, עם כיסאות מרופדים בשלל בדים וצבעים או אחרים, נוחה לישיבה, מזמינה ועשויה מחומרים דומים לאלו שיש במטבח או אחרים משלימים.

מומלץ למצוא פינת אוכל עם שולחן וכיסאות שישתלבו היטב במטבח על שלל אביזריו. צריך לחשוב גם על כמות האנשים אשר יסבו יחד לארוחה משותפת ועוד. יש לזכור כי מטבח הוא גם אזור אינטימי שבו מבלים המבשלים שעות רבות ומביאים לידי ביטוי את היצירתיות שלהם. פינת אוכל היא, לעתים, ההיפך מכך ועת כולם יושבים בשעת הארוחה יש חגיגת ריחות, שיחות, בדיחות והנאה.

ישנה חשיבות רבה גם לגודל המטבח ולצורתו בבחירת השילוב הנכון – יש מטבחים בצורת ר' אחרים פונקציונאליים אשר הכיורים ומשטחי העבודה נמצאים במרכז החלל ועוד. נקודת החיבור בין המטבח ופינת האוכל שבהמשכו היא נקודה חשובה ויש צורך לתכנן אותה היטב ובהתאם לגודל המטבח וצורתו על מנת שהחיבור ייראה טבעי.

Join the discussion 7,786 תגובות